Operation : Red Top

Napísal bossorak

30. Marca 2014  Akcia v krásnom počasí v Chtelnických lesoch. Učasť bola naozaj hojná, cez 150 kúskov bolo rozdelených na 3 teamy. Dva tvorili klasické znepriatelené tábory a jedna menejpočetná skupinka ktorú, zastupoval oraganizátor ktorý napomáhal jednej aj druhej strane podľa potreby.
Hral sa scenár, kde úlohou bolo obsadzovať a udržať kóty, ziskat vybušninu a odpáliť dva ciele. Kopec ktorý bolo treba zdolať aby sa náš pyrotechnik (ja) dostal k vybušninám si vyberal krutu daň. Únava doslova decimovala našu morálku. Na vrchol sa nám podarilo dostať až na druhý krát. Tam sa nám podarilo nájsť roztrusené skupinky našich spolubojovnikov a zmocniť sa výbušnin. Aj napriek veľkej snahe a usiliu sa nám však k cieľom nepodarilo prebojovať včas. :( Akciu  hodnotím veľmi dobre, to že sme nevladali je absencia kondičky a do borderwaru je treba  na tom určite zapracovat.


First kolotočaris Báb

Napísal DExUS

9.mar.2014 – slnko svietolo, vonku teplo a akcia v Bábe, to bol jasný signál pre nás aby sme nahodili maskáče a nabili zbrane.

Zo Šmolkov prišiel bossorak, DExUS a godpit.
Ľudí bolo cca 80-110 , ťažko povedať. Pre tento areál je to stále hratelné množstvo.
Však po príchode všetko strašne dlho trvalo díky tomuto počtu hráčov a reálne sa začalo hrať tak za hodinu od avizovaného začiatku hry.
Hra bola rozdelená medzi útočníkov a obrancov.
Šmolkovci boli najprv obrancovia, ktorý si moc zábavy a pohybu neužili a z nášho hľadiska bola hra nudná, keďže obrancovia mali len jeden život.
Hra mala najprv trvať hodinu, a ak do hodiny útočníci nevyhrajú je koniec, organizátor však hru predĺžil o dalších 30 minút…
To už nás ale prešla trpezlivosť a bojisko sme opustili, keď začala pauza a ľudia začali vyberať obedy ….
Nebola to úplne zlá akcia ale k tým lepším si ani nepričuchla.


+365 days

Napísal DExUS

Ahoj Šmolkovci a priatelia nášho tímu.

Dňom 5.jan.2014 je náš tím oficiálne starý 6 rokov.

Ako vždy uvediem túto krátku rekapituláciu minulého roku.
V roku 2013 sme sa zúčastnili cca 14 akcií. (2012 – 18, 2011 – 25 , 2010 – 24 , 2009 – 37 , 2008 – 44).
Čo je ešte o pár menej ako v roku 2012, neúčastnili sme sa každej lokálky a skôr sme si vyberali akcie podľa miesta konania, no a keď bola núdza bol vždy dobrý aj Majcichov.
Minulý rok sme do tímu nepribrali žiadneho nového hráča a zostávame v počte 4 aktívny hráči.
Sem tam sa ukázali hráči ako Beo, Cicvor alebo Erek, čo bol vždy len bonus pre nás zahrať si so zohratímy hráčmi nášho tímu.
Zúčastnili sme sa veľkých akcií ako BorderWar5 a ConflictZone 2 a taktiež VIP CQB akcie v Lešti, nie všetky sme ale chválili, akcia ConflictZone bola jediná ktorá svojou kvalitou a organizáciou zasa raz dvihla laťku o niečo vyššie.
Získali sme cenné znalosti a tréning ktorý náš tím a kooperáciu zlepšil.

Rok 2013 bol pre členov nášho tímu skvelý, a už teraz vieme že nás čaká veľa zaujímavých akcií aj túto sezónu.


Šťastné a veslé

Napísal DExUS


Vianočné darovanie zásahov

Napísal bossorak

22. dec. 2013, Posledná tohtoročná akcia na ktorej sme sa zúčastnili mala dobrú vianočnú náladu. Na Majcichovských deviatkach sa nás zišlo neuveritelných cca 120 ludí, čo je pravdepodbne aj rekord tejto hracej plochy.  Organizator pre nás pripravil silno nadštandardné pohostenie – (slane,sladke,chlebičky,grilované klobasky,čaj…a monho ďalšieho).

Hralo sa klasicky na dve vlajky, aj ked je to ťažko uveritelné, ale 120 ludí sa v celku stratilo a roztrúsilo po mape a vobec som nemal pocit, že by bola hra statická. Našemu teamu sa dokonca bez vačšieho odporu podarilo prebojovat k vlajke a zmocniť sa jej. Ubrániť sa nám ju sícne pod návalom nepriateľov nepodarilo, na to by sme potrebovali viac ako jeden život :) Nepriateľ ju naštastie tiež neubránil a hádam v poslednej minúte sa nám podarilo ukradnúť vítazstvo.

Za Šmolkov sa zúčastnili Bossorak, Joko a godpit. Ďakujeme za hru organizátorovi (Freedom) a hráčom čo sa aj v chladnejšom počasí ukázali :)